Chronione zwierzęta Polski

Polska przyroda obfituje w bogactwo fauny i flory, z której duża część podlega ochronie gatunkowej. Większość chronionych zwierząt zamieszkuje rezerwaty przyrody, które stworzone są w miejscach ich największego występowania. Część z nich możemy jednak spotkać na codziennych spacerach w lesie, nawet nie zdając sobie sprawy, że mamy do czynienia z chronionym gatunkiem.

Pierwszym z takich zwierząt jest wiewiórka, której rudy ogon często możemy dostrzec między drzewami. Ze względu na to, iż jest to gatunek chroniony, nie można jej łapać, a już pod żadnym pozorem niszczyć jej kryjówek. W Polsce ochronie podlega również wiele gatunków jeży, które spotkać możemy nawet na miejskich blokowiskach. Ich również nie można zabierać do domu, męczyć, ani niszczyć ich schronień – jak zresztą w przypadku każdego innego zwierzęcia.

Poza tym ochronie w Polsce podlegają także bobry, niedźwiedzie, wilki, foki, kozice, a nawet kilka gatunków żab. Są to jednak gatunki, od których człowiek zazwyczaj trzyma się z daleka. Chcąc jednak zachować różnorodność polskiej fauny – musimy dbać o ich ochronę.

www.narzedziaiosprzet.com.pl Przeznaczone dla konia ochronne kalosze fair play tact neoprenowe z podwójnym rzepem zabezpieczajcym