Gdzie jest najdrożej?

Gdyby zapytać laika, w którym polskim mieście są najdroższe nieruchomości, to zapewne odpowiedziałby, że w Warszawie. Co ciekawe, odpowiedź ta nie byłaby zgodna z prawdą.

Owszem, nasza stolica jest bardzo droga, jednak jeśli chodzi o średnią cenę metra kwadratowego, to jeszcze droższe od niej są nadmorskie miejscowości. Dlaczego w polskich kurortach są tak drogie mieszkania? Oczywiście, wysokie ceny wynikają ze sporego potencjału, jaki niewątpliwie posiadają lokale usytuowane w najpopularniejszych polskich miejscowościach turystycznych.

Nieruchomości kupowane są tam głównie po to, żeby potem zarobić na ich wynajmie lub też urządzić w nich lokale gastronomiczne i inne tego typu rzeczy. Dzięki zyskom z takiej działalności można w dość szybkim czasie otrzymać z powrotem wydane pieniądze, a potem już tylko zarabiać na inwestycji.

Wyjątkiem od tej reguły są najdroższe apartamenty, które kupowane są przez majętnych Polaków lub obcokrajowców. Ludzie ci albo się tam przeprowadzają, albo pojawiają się tam w czasie wakacji.