Hilton

Rozpoczęcie każdego biznesu wiąże się z ryzykiem – tak samo było w przypadku Conrada Hiltona, który w 1919 roku kupił zadłużony hotel The Mobley w Cisco w stanie Teksas. Dziś – po prawie 100 latach od tej chwili – Hilton to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

Na sukces twórca tej fortuny nie musiał jednak tak długo czekać – choć kryzys ekonomiczny z lat 30. XX wieku dał mu się we znaki.

Już w latach 1940-1949 Hiltonowi udało się wprowadzić swoją firmę na giełdę i znacząco rozszerzyć swoją działalność. Jego osiągnięcia były na tyle spektakularne, że jako pierwszy biznesmen zajmujący się branżą hotelarską znalazł się na okładce Time’a.

www.bricks-bits.com.pl

Dziś Hilton Worldwide, jak brzmi obecnie nazwa firmy, posiada ponad 4100 hoteli w 91 krajach świata. W sumie daje to ponad 680 tysięcy pokoi, w które co roku goszczą miliony turystów i biznesmenów.

Hilton dba nie tylko o swoich gości, ale również o pracowników. W 2012 roku na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród zatrudnionych firma została uznana za najlepsze miejsce do pracy w Stanach Zjednoczonych.