Hilton

Rozpoczęcie każdego biznesu wiąże się z ryzykiem – tak samo było w przypadku Conrada Hiltona, który w 1919 roku kupił zadłużony hotel The Mobley w Cisco w stanie Teksas. Dziś – po prawie 100 latach od tej chwili – Hilton to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

Na sukces twórca tej fortuny nie musiał jednak tak długo czekać – choć kryzys ekonomiczny z lat 30. XX wieku dał mu się we znaki.

Już w latach 1940-1949 Hiltonowi udało się wprowadzić swoją firmę na giełdę i znacząco rozszerzyć swoją działalność. Jego osiągnięcia były na tyle spektakularne, że jako pierwszy biznesmen zajmujący się branżą hotelarską znalazł się na okładce Time’a.

Dziś Hilton Worldwide, jak brzmi obecnie nazwa firmy, posiada ponad 4100 hoteli w 91 krajach świata. W sumie daje to ponad 680 tysięcy pokoi, w które co roku goszczą miliony turystów i biznesmenów.

Hilton dba nie tylko o swoich gości, ale również o pracowników. W 2012 roku na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród zatrudnionych firma została uznana za najlepsze miejsce do pracy w Stanach Zjednoczonych.