Jak chronić zwierzęta?

Wielu z nas jest bardzo wrażliwych na los zwierząt i chętnie miałoby swój udział w ich ochronie. Niestety część z tych osób nie wie, w jaki sposób może pomóc. Tymczasem, jest to prostsze niż się wydaje.

Po pierwsze możemy adoptować zwierzaka ze schroniska. Jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, dobrym pomysłem jest zostanie wolontariuszem lub wspieranie, takich miejsc w inny sposób. Można to robić przez datki pieniężne lub organizację zbiórek starych koców, kołder, ubrań czy karmy dla zwierząt, której w schroniskach nigdy nie jest za mało. Dobrym pomysłem jest także dokarmianie bezdomnych zwierząt – szczególnie w czasie zimy.

Warto też stać się świadomym konsumentem. Chcąc ograniczyć cierpienia zwierząt wybierajmy kosmetyki nietestowane na zwierzętach. Absolutnie też nie korzystajmy z usług nielegalnych handlarzy żywymi zwierzętami oraz ich szczątkami. Jeśli mamy na tyle silnej woli, aby dla dobra zwierząt zmienić cały swój styl życia, możemy przejść na wegetarianizm. Wiele osób twierdzi, że taka dieta nie tylko chroni zwierzęta, ale także pozytywnie wpływa na środowisko.