Jak zaplanować nocleg z dziećmi?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że inaczej wygląda nocleg kiedy jedziemy w grupie samych dorosłych, a inaczej będzie on wyglądał, gdy jadą z nami dzieci. Co więcej, im są one młodsze, tym organizacja odpowiedniego noclegu stawia przed nami więcej wymagań, a to oznacza, że planując wakacje z dziećmi musimy się zastanowić, co musimy mieć zagwarantowane na miejscu noclegowym, a bez czego jesteśmy w stanie się obejść, albo jesteśmy w stanie przywieźć to sami.

Na co więc zwracać uwagę przy noclegu z dziećmi, aby mieć pewność, że wszystko odbędzie się tak jak powinno?

Dokładnie przemyślmy

Jeżeli wybieramy się na wakacje z małym dzieckiem, które jeszcze korzysta z wózka, to powinniśmy się upewnić, czy na danym noclegu będziemy mogli tym wózkiem wjechać do pokoju. Czy będzie na to odpowiednio dużo miejsca, albo czy nie będzie wysokich schodów, które mogą nam to utrudnić.

Dodatkowo warto się dowiedzieć czy na miejscu będziemy mieli zagwarantowane łóżeczko, zazwyczaj za dodatkową opłatą, czy może musimy je przywieźć ze sobą, co nawet przy łóżeczku turystycznym będzie się wiązało z zajmowaniem miejsca w bagażniku. Warto też zobaczyć, czy w pobliżu miejsca noclegowego będziemy mogli swobodnie spacerować z dzieckiem, czy znajdziemy dla niego jakieś atrakcje, jak chociażby place zabaw.

Im więcej różnych rzeczy tutaj znajdziemy, tym większa będzie szansa, że taki wyjazd uznamy za udany.

Co ze starszymi dziećmi?

Wybierając się na wakacje z trochę starszymi dziećmi, również powinniśmy patrzeć na konkretne noclegi.

Chociażby warto sprawdzić czy na miejscu noclegowym będzie sala zabaw dla dzieci, tak abyśmy mogli tam spędzić dzień, jeśli za oknem będzie padał deszcz. Albo żebyśmy mogli tam wysłać dziecko, żeby się nie nudziło, gdy my jeszcze będziemy przygotowywać się do wyjścia.

Warto też sprawdzić czy na terenie naszego noclegu będzie plac zabaw, czy będzie można wypożyczyć dziecięce rowery i co więcej, jaka jest odległość od miejsc, które koniecznie chcemy zwiedzić. Jeśli planujemy wykupić nocleg z wyżywieniem, to warto sprawdzić czy w wybranym przez nas miejscu mają menu dla dzieci i czy mają odpowiednie krzesełka, jeśli nasze dziecko jeszcze z nich korzysta.

Warto zobaczyć jakie noclegi mogą nam być zaproponowane, jeśli planujemy wyjazd z dziećmi. Powinniśmy wówczas dopilnować, aby taka oferta była dopasowana do naszych potrzeb, bez względu na to, czy nasze dziecko ma kilka miesięcy czy kilka lat.