Hodowców nie brakuje

Społeczność skupiająca hodowców gołębi nie jest może bardzo liczna, ale działa prężnie i stopniowo się rozrasta. Jak już wspomnieliśmy, rodzimi hodowcy mogą się pochwalić wieloma sukcesami i są uważani w świecie za jednych z najlepszych.

Polskim zagłębiem, jeśli chodzi o ilość zarejestrowanych profesjonalnych hodowli, jest Śląsk. Ogólnie południowe województwa naszego kraju szczególnie upodobały sobie gołębie hobby, a kiedy już ktoś połknie tego bakcyla, ptaki staną się dla niego całym światem.

Dzięki intensywnej wymianie doświadczeń, także na szczeblu międzynarodowym, polscy hodowcy mogą liczyć na trofea podczas wszelkiego rodzaju imprez wystawienniczych. Są one organizowane cyklicznie w różnych krajach i stanowią wyjątkową okazję, aby hodowcy spotkali się i pokazali to, co mają najlepszego.

Poza tym można zakupić wszelkiego typu akcesoria pomocne przy hodowli ptaków, a także sprawdzić, czy producenci nie przygotowali w tej materii jakichś zaskakujących innowacji. Hodowle są coraz liczniejsze, a hodowcy coraz bardziej zapatrzeni w swoje okazy, więc chętnie inwestują w nowości.