Klatki to podstawa

Każdy hodowca wie, że bez odpowiednio przygotowanych klatek nie ma mowy o tym, aby utrzymać i w ogóle rozpocząć hodowlę. Klatki są kwestią fundamentalną, więc musimy zaopatrzyć się w odpowiednie.

Bardzo ważne jest, by ptaki miały zapewnioną możliwie największą przestrzeń życiową – wiąże się ona z naturalnymi potrzebami tych zwierząt, które muszą mieć elementarną swobodę poruszania. Rozmiary klatek muszą ściśle korespondować z ilością gołębi jakie zdecydujemy się utrzymywać.

Im ptaków w zbiorze więcej, tym klatki muszą być obszerniejsze. Zaletą profesjonalnych klatek dostępnych na rynku jest ich modułowość.

Oznacza ona, że można swobodnie łączyć klatki ze sobą, tak aby z kilku mniejszych uzyskać jedną większą. Im mniej przeszkód będzie się znajdować w ramach przestrzeni dla gołębi, tym lepiej dla ich rozwoju.

Miejmy wszakże na uwadze, że nawet największe i najlepiej przygotowane klatki nie mogą zastąpić gołębiom możliwości swobodnego lotu na świeżym powietrzu. Przy dobrze zorganizowanej hodowli nie będzie z tym problemu.