Psy – jak im pomóc?

Do schroniska co roku trafia coraz więcej psów – niestety większość z nich w okresie zimowym, głównie z powodu stania się niechcianym świątecznym prezentem. Jak możemy chronić psy, które często nawet w schroniskach marzną i nie mają co jeść?

Przede wszystkim takiego zwierzaka można adoptować, aby zapewnić mu prawdziwy dom. Jeżeli jednak nie mamy takich możliwości, spróbujmy zorganizować akcję zachęcającą do przygarnięcia zwierzaka wśród znajomych – być może któryś z nich będzie zainteresowany przygarnięciem nowego domownika. Jeśli nie, przynajmniej zwrócimy ich uwagę na problem i być może spróbują oni chronić psy w innych sposób.

Można to robić m.in. przez zostanie wolontariuszem schroniska. Takie miejsca wciąż potrzebują koców, kołder, a nawet starych ubrań, które ocieplą budy czworonogów. W cenie jest także każda ilość karmy dla psów, aby psy nie były głodne. Jeśli więc nie możesz pozwolić sobie na przygarnięcie psa – zorganizuj zbiórki, które pomogą chronić je zimą.

Jeśli chodzi o bezdomne psy – bardzo istotna jest także ich sterylizacja. Dzięki temu mniej zwierząt trafia na ulicę i zmniejsza się ich cierpienie.