Wymagająca pasja

Każdy hodowca gołębi, który poważnie traktuje swoją pasję, musi się liczyć z niemałymi wydatkami, ale również sporym wysiłkiem.

Należy go koniecznie włożyć, jeśli hodowla ma się bujnie rozwijać, a ptaki mają mieć szansę na zdobycie medali podczas wystaw.

Jedno z największych wyzwań logistycznych, przed którym stoi hodowca to zapewnienie ptakom odpowiednich warunków lokalowych.

Klatki oraz akcesoria niezbędne dla sprawnego działania hodowli wymagają bowiem miejsca, a to oznacza, że trzeba dysponować odpowiednimi pomieszczeniami.

Zgodnie z zasadami higieny i zwyczajnym zdrowym rozsądkiem hodowla musi być jednoznacznie oddzielona od miejsc zamieszkanych przez ludzi.

Choć gołębie w warunkach hodowli są co do zasady zwierzętami zdrowymi i raczej czystymi, to jednak stado generuje specyficzny zapach, który domownikom niekoniecznie będzie się podobał.

W praktyce hodowcą najłatwiej zostać właścicielom domów jednorodzinnych, którzy na swoim terenie są w stanie zaaranżować oddzielny pawilon dla ptaków.