Apartamentowce i hotele uzdrowiskowe

Hotele apartamentowe, zlokalizowane najczęściej są w miastach o wysokich walorach atrakcyjnych dla turystów, i ich przyciągających.

Mają formę budynków, zwanych apartamentowcami, w skład, których wchodzą mieszkania o dość dużej powierzchni, wyposażone i w pełni umeblowane, posiadające także i pełne zaplecze kuchenne, dające możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków dla siebie i innych ich mieszkańców.

Oferta hoteli apartamentowych, jest zazwyczaj bardzo atrakcyjną dla osób podróżujących wraz ze swoją rodziną, którzy planują pobyt w danym miejscu przez dłuższy czas.

Pomimo, iż obsługa takich lokali jest ograniczona do minimum, to jednakże oferta pełnej samodzielności jest bardzo atrakcyjną dla wielu osób.

Hotele o charakterze uzdrowiskowym, czyli takie, których głównym zadaniem jest pomoc w regeneracji i poprawie zdrowia osób tam przebywających, są kolejnym rodzajem bazy hotelowej.

Zlokalizowane w miejscach o specyficznym mikroklimacie, czy to nad morzem, czy też w innych regionach kraju, posiadają bardzo rozbudowaną całą bazę pobytowo – rekreacyjno – gastronomiczną.

Stanowią tym samym bardzo ciekawą opcję dla osób, których celem jest wypoczynek oraz regeneracja zdrowia.