Hotel Burj Al Arab

Dubaj słynie z budynków, które są jednymi z najpiękniejszych przykładów nowoczesnej architektury. Z pewnością zaliczyć do nich możemy hotel Burj Al Arab, który ma kształt żagla i wniesiony jest na sztucznej wyspie.

Co swoim gościom oferuje hotel wpisany do księgi Guinessa, jako najbardziej luksusowy na świecie? W hotelu znajdują się 202 apartamenty, z których każdy jest urządzony ze standardem, godnym 7-gwiazdkowego hotelu. Goście mają do dyspozycji nie tylko wnętrza wysadzane 22-karatowym złotem, ale także prywatne kino oraz SPA.

Każdy z odwiedzających dostaje prywatnego lokaja, który jest dostępny 24 godziny na dobę. Na życzenie goście mogą otrzymać także prywatnego kucharza.

Jeśli chodzi natomiast o atrakcje, odwiedzający także mają w czym wybierać: kilka rodzajów restauracji, plaża oddalona o niecałe 200 metrów, centrum biznesowe, kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową, muzeum, biblioteka, lądowisko dla śmigłowców i taras słoneczny to jeszcze nie wszystkie udogodnienia jakie oferuje Burj Al Arab.